Szczęśliwy finał poszukiwań w Łodzi!

W dniu wczorajszym (30.10.2018 r.) grupa ochotników, która pomagała nam w poszukiwaniach zaginionego śp. Pawła – przyczyniła się do uratowania 80-letniego mężczyzny!

O godzinie 17:50 na grupie Poszukiwania zaginionych – województwo łódzkie rodzina zaginionego umieściła apel z prośbą o pomoc w poszukiwaniach starszego mężczyzny, który miał wrócić z cmentarza. Tłum ludzi w autobusie spowodował, że żona straciła z nim kontakt i w efekcie mężczyzna nie wysiadł wraz z nią na docelowym przystanku. Rodzina zachowała zimną krew i natychmiast zgłosiła zaginięcie na policji. Następnie zadzwoniła do naszego stowarzyszenia i otrzymała wskazówki, jak prowadzić poszukiwania.

Warto tutaj zaznaczyć duże zaangażowanie osób, które jeszcze 3 tygodnie temu z nami brały udział w akcji poszukiwawczej. Godzinę po pojawieniu się pierwszych informacji 8 osób z Tuszyna i Łodzi już były w drodze na miejsce zbiórki.

Teren, który wyznaczyliśmy do sprawdzenia był cmentarz oraz drogi pomiędzy miejscem, w którym był widziany, a miejscem zamieszkania. Założyliśmy, że mężczyzna z demencją mógł znaleźć się w bezpośrednim zagrożeniu życia np. leżąc i oczekując na pomoc lub iść przed siebie błądząc po ulicach Łodzi. Ochotnicy wykorzystywali aplikację „Szukamy i Ratujemy”, w której wprowadziliśmy sektory.

Do późnych godzin nocnych ochotnicy sprawdzali cmentarz i jego okolice, aż do czasu otrzymania wiadomości – „ODNALEZIONY!”. Mieszkańcy, którzy udostępnili post ponad 700 razy dotarli swoim zasięgiem do przyszłego bohatera – kierowcy, który ujrzał post o zaginięciu. Kierowca zauważył osobę pasującą rysopisowi oraz zawiózł ją do domu! Jest to kolejny przykład pozytywnego działania szybkiej wymiany informacji w mediach społecznościowych!

Ochotnicy, którzy brali udział w poszukiwaniach wraz z rodziną pojechali do mieszkania sprawdzić stan mężczyzny. Wśród nich byli specjaliści z różnych dziedzin – w tym ratownik medyczny. Po zapytaniu Pana Kazimierza gdzie był, odpowiedział śmiejąc się „na mieście”.

Mamy nadzieję, że cywilna grupa jeszcze niejednokrotnie przyczyni się do uratowania ludzkiego życia!

Obraz może zawierać: tekst