80 sztuk kamizelek przekazanych! Nasze grono powiększyło się o kolejne osoby!

Czwartkowe popołudnie było okazją do spotkania się wszystkich członków Stowarzyszenia “Szukamy i Ratujemy”, do którego szeregów dołączyło kilku nowych członków. Podczas prezentacji zostały omówione dotychczasowe akcje poszukiwawczo-ratownicze, z których wpłynęło wiele wniosków.

Podczas panelu otwartego członkowie stowarzyszenia mieli okazję aby powiedzieć kilka słów o sobie. Autor aplikacji do poszukiwań ludzi wytłumaczył zainteresowanym szczegółowe zasady działania oraz plany rozwojowe. W tym momencie warto zaznaczyć, że przy współtworzeniu APKi współpracujemy z grupą K9 ze Słowacji.

Innym ciekawym wątkiem było zainteresowanie tematyką psów wykorzystywanych do prowadzenia działań poszukiwawczych. Mamy nadzieję, że wkrótce nasi członkowie podejmą się bardzo odpowiedzialnego tematu, jakim jest szkolenie psa. Postaramy sie wykorzystać wiedzę od kolegów i koleżanek z OSP Mosina, którzy dzielą się z nami pomocnymi wskazówkami!

Oficjalnie zostały przekazane kamizelki odblaskowe ufundowane przez firmę JIT LOGISTIK z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim (http://www.jit-logistik.net). 80 sztuk kamizelek będzie wykorzystywane przy cywilnych poszukiwaniach osób zaginionych.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczyło 16 osób zostały, także przedstawione i omówione plany finansowania sprzętu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi!