„Aby inni mogli przeżyć.” – Zbieramy na AED!

link do zrzutki.pl:

https://zrzutka.pl/k6mh4g

KIM JESTEŚMY?

Współpracujemy ze służbami, a wszystkie nasze działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Nasza grupa składa się z sympatyków ratownictwa i niesienia pomocy innym ludziom. Wśród nas jest wielu profesjonalistów, jak strażacy i ratownicy. Tutaj każdy pomaga z własnych chęci, działamy na własną rękę i pomagamy bezinteresownie.

Szkolimy się i nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje. Chcemy działać w pełni profesjonalnie i skutecznie. Nasze działania można śledzić na bieżąco poprzez media społecznościowe oraz naszą stronę internetową. Stojąc przed sytuacją, gdzie ratując ludzkie życie, do dyspozycji mamy jedynie wykorzystanie techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, będziemy wdzięczni za każde wsparcie, które przełoży się na ratowanie ludzkiego życia przy użyciu defibrylatora AED, którego pozyskanie jest obecnie naszym priorytetowym celem.

CZEGO POTRZEBUJEMY?

W mijającym roku, spotkaliśmy się wszyscy z zupełnie nową rzeczywistością. Minione wydarzenia i sytuacje pokazują jednak to, że pomimo przeciwności losu, potrafimy jednoczyć się i pomagać sobie wzajemnie. I o taką pomoc dzisiaj prosimy. Przypadek z jakim spotkaliśmy się na jednej z ostatnich akcji poszukiwawczo-ratowniczych uświadomił nam, że to najwyższy czas na kolejny krok, aby doposażyć się w defibrylator AED. Zespół ratownictwa medycznego nie zawsze jest w stanie dotrzeć na miejsce tak szybko, jak tego oczekujemy. Jako ochotnicy, wyjeżdżając na akcję zawsze chcemy jak najlepiej wykorzystać siły które mamy, jednak brakuje nam sprzętu do bezpośredniego ratowania ludzkiego życia. W naszych szeregach są ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sprzęt który planujemy zakupić to DEFIBRYLATOR ZOLL AED 3 BLS (AED, bateria, elektrody 5-letnie UNI CPR-D)

KOSZTY

Cena defibrylatora ZOLL AED 3 BLS: ok. 8410 zł

Walizka wodoodporna – kwota około: 670 zł

Dodatkowa Elektroda CPR Uni-padz – kwota 760 zł

Łącznie: 9840 zł

Przy szacowaniu kosztów uwzględnione zostały średnie ceny produktów na dzień 23.12.2020r.

DLACZEGO SPRZĘT W TEJ KLASIE CENOWEJ?

Dokonując wyboru modelu, posiłkowaliśmy się opiniami doświadczonych ratowników medycznych, którzy na co dzień działają na podobnym sprzęcie. Przygotowując kosztorys, skupiliśmy się na oszacowaniu kosztów eksploatacji, biorąc pod uwagę np. żywotność baterii i koszty wymiany jednorazowych elektrod. Równie ważną kwestią są funkcje które posiada sprzęt tej klasy, a konkretnie funkcja Real CPR Help:

„Funkcja CPR Help dostępna w defibrylatorach Zoll, podczas resuscytacji osób dorosłych dostarcza komunikaty głosowe i tekstowe informujące ratownika kiedy powinien uciskać mocniej, a kiedy prowadzi dobry ucisk. Na ekranie defibrylatora wyświetla się graficzny interfejs, który wskazuje osobie udzielającej pomocy prawidłowe tempo oraz głębokość uciśnięć.”

COŚ WIĘCEJ NA TEMAT POSZUKIWAŃ

Jak wglądają organizowane przez nas poszukiwania? Na wstępie, nasze standardowe działania skupiają się na rozpoznaniu sytuacji, zrobieniu wywiadu i ustaleniu prawdopodobieństwa wersji zdarzeń. Posiłkujemy się tutaj statystyką, wiedzą z zakresu poszukiwań osób zaginionych, popartą doświadczeniem oraz zdobytą na licznych szkoleniach oraz wiedzą pedagogiczną i psychologiczną. Następnie przystępujemy do działań poszukiwawczo-ratowniczych. Na podstawie działań planistycznych, pada decyzja o rozstawieniu sztabu, czyli „centrum dowodzenia” całą akcją oraz wyznaczeniu sektorów poszukiwań. Tutaj nic nie jest przypadkowe. Współpracujemy z policją oraz jednostkami państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Dzielimy się na zespoły terenowe i ruszamy, każdy zespół przeczesuje swój sektor. Nasze działania rejestruje autorska aplikacja, dzięki której monitorujemy na bieżąco działanie każdego ratownika, biorącego udział w działaniach terenowych. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, m.in. noktowizją, termowizją, wysokiej klasy latarkami, sprzętem do ratownictwa wodnego, łącznością radiową. Rozstawiając się w dowolnym miejscu, posiadamy swój agregat prądotwórczy. Dzięki temu, sztab wyposażony w laptopy, dostęp do Internetu oraz ogrzewanie może być niezależnie zasilany w energię elektryczną. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, jesteśmy samowystarczalni.