Ruszyły przygotowania do II Ogólnopolskich Manewrów Poszukiwawczo – Ratowniczych Nocny Tropiciel 2021

Oficjalnie możemy poinformować, że rozpoczęły się przygotowania do drugiej edycja manewrów NOCNY TROPICIEL.
W tym roku Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, po raz kolejny organizuje ćwiczenia o tematyce poszukiwawczo-ratowniczej NOCNY TROPICIEL. Głównym celem akcji będzie utrwalenie wśród ratowników i funkcjonariuszy umiejętności przeszukiwania dużych obszarów leśnych, poszukiwanie osób z wykorzystaniem psów ratowniczych, GPS-ów i aplikacji Szukamy i Ratujemy oraz udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy a nade wszystko koordynacja służb cywilnych i mundurowych oraz ich współdziałanie.
Ćwiczenia odbędą się 25. września br., na terenie obejmującym obszar granicy powiatu Krotoszyńskiego i Gostyńskiego. Pozostałe atrakcje takie jak piknik oraz miasteczko, będą zlokalizowane przy hali sportowej w Koźminie Wielkopolskim.
Pierwsza edycja tego wydarzenia cieszyła się dużą frekwencją uczestników i wzbogaciła każdego z nich, o nowe umiejętności i doświadczenia. Dokładamy wszelkich starań, aby każda kolejna edycja gwarantowała nowe wyzwania oraz jeszcze wyższy poziom!