Spotkanie noworoczne naszej grupy.

Spotkanie Noworoczne 😉

W sobotę w restauracji Hotel Restauracja Wawrzyniak w Perzycach k/Krotoszyna odbyło się spotkanie noworoczne członków Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex.

W trakcie spotkania przedstawiony został plany działania na najbliższy rok. Omówiliśmy proces organizacji i przygotowania do ćwiczenia RENEGADE/SAREX-23 oraz dwóch wydarzeń o zasiegu krajowym tj. Wielkiego Pikniku Służb pod nazwa Akademia Ratownicza RENEGaDE/Sarex Kobyla Góra (województwo wielkopolskie) oraz Kampanie Społeczną Służby Łeba Miasto 2023.

Członkowie naszej grupy, przeanalizowali zakres porozumienia pomiędzy Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. KwiatkowskiegoSłużba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ASAR, które w miesiącu marcu 2023 roku zostanie oficjalnie podpisane. Porozumienie zakładka współpracę pomiędzy naszymi podmiotami oraz precyzuje udziału naszej grupy w ćwiczeniach, manewrach, działaniach ratowniczych, poszukiwawczych i poszukiwawczo – ratowniczych oraz działaniach prewencyjnych i edukacyjnych.

Jednym z tematów poruszonych podczas spotkania było omówienie procesu przystosowania pojazdów naszej grupy do celów współpracy z służbami SAR i ASAR oraz zakup całościowego umundurowania wraz z obuwiem taktycznym.

Warto podkreślić, ze nasza grupa pozyskała partnerów, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować wszystkie niezbędne zakupy, które pozwolą dostosować nas do standardów działania służby SAR i ASAR. Prezentacja sponsorów odbędzie się niebawem na naszym profilu.

W trakcie spotkania dla jednego z naszych członków czekała niespodzianka. Marek Pawlak Zastępca Szefa GPR skończył 40 lat i z tej okazji otrzymał specjalnie przygotowany tort w formie ambulansu. Naszemu jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia wiele sukcesów na drodze zawodowej i prywatnej.

Dziękujemy wszystkim za obecność podczas spotkania i życzymy wszystkim owocnej pracy na rzecz naszej grupy.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego

Rzecznik Praw Dziecka

Brandbull Polska

Wodna Służba Ratownicza

Programy telewizyjne Służby i Polska na Weekend

tvp.info

Moose Productions

Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto

Urząd Gminy Kobyla Góra

SAR Łeba

Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ministerstwo Infrastruktury

Jan Mosiński- Poseł na Sejm RP

Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski

Autobusykalisz.pl

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Polska Policja

Państwowa Straż Pożarna