Nowi Członkowie GPR Nocny Tropiciel

Witamy na pokładzie nowych członków naszej grupy !

Bardzo gorąco pragniemy powitać w szeregach naszej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex trzech nowych członków.

Cieszymy się że wśród debiutantów są dwie kobiety.

Warto przypomnieć, że nasza grupą specjalizuje się w działaniach ze Służba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ASAR na podstawie porozumienia z Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Porozumie o którym mowa powyżej, zakłada współdziałanie podczas organizacji ćwiczeń i promocji służby ASAR, ale przede wszystkim współdziałanie na wypadek działań ratowniczych i poszukiwawczo – ratowniczych po katastrofie statku powietrznego lub innych działań poszukiwawczych do których zostaniemy zadysponowani.

Teren naszej odpowiedzialności operacyjnej to:
– centralno – południowa część województwa Wielkopolskiego
– północna część wojewodztwa Dolnośląskiego
– zachodnia część województwa Łódzkiego.

Warto dodać, że nasza grupa posiada także porozumienia o współdziałaniu i działaniach poszukiwawczo – ratowniczych oraz szkoleniach z Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Wodna Służba RatowniczaGrupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto oraz specjalne porozumienie o szkoleniu z zasad bezpieczeństwa i ratownictwa lotniczego z Centrum Symulacji Lotniczych JetZone24, który mieści się w Lazarski Aviation Academy.

W oddzielnemu poście przedstawimy szczegółowe zadania jakimi zajmuje się nasza grupa.