RENEGADE / SAREX-22

Łeba. W sobotę 3 września 2022 roku największy i najważniejszy pokaz z piknikiem służb ratowniczych i wojskowych w Polsce.

W sobotę 3 września 2022 roku w Łebie odbyła się konferencja otwarcia kampanii społecznej poświęconej służbom ratowniczym pod tytułem „Służby” wraz z wielkim piknikiem ratowniczym. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10 na nabrzeżu portu w Łebie przy ul. Kościuszki 1. Konferencja oraz piknik są największym i najważniejszym wydarzeniem tego typu w kraju. Współorganizatorami konferencji są Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwość, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz Fundacja Przyjaciel im. Ireneusza Mowczana wraz GPR Nocny Tropiciel RENEGADE/SAREX .

W trakcie konferencji odbyły się prelekcje, warsztaty, pokazy oraz ćwiczenia ratownicze, w tym z udziałem kołowego transportera opancerzonego „Rosomak” do ewakuacji medycznej, statków ratowniczych SAR i śmigłowców ratowniczych ASAR oraz prezentacje pojazdów i stoisk służb z całego kraju.

Widzowie zobaczyli wodne psy ratownicze w akcji. Podczas spotkania odbyły się prelekcje i wykłady znamienitych gości, patronów oraz specjalistów z zakresu ratownictwa. Zaprezentowane zostały fragmenty programu „Służby”, który jest uwieńczeniem kampanii społecznej i pokazuje codzienną pracę oraz trud jaki wkładają ratownicy w trosce o nasze bezpieczeństwo.

Dla najmłodszych i młodzieży Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Biuro Rzecznika Praw Dziecka przygotowało specjalne miasteczko zabaw z konkursami, warsztatami i animacjami. Warto dodać, że konferencja oraz piknik są największym i najważniejszym wydarzeniem tego typu w kraju.

Patronat nad konferencją objęła Telewizja Polska S.A. – TVP INFO, która przeprowadzi transmisje na żywo z wydarzenia na swojej antenie oraz w programie Pytanie na Śniadanie TVP2. Patronami medialnymi byli także, TVP3 Gdańsk, Polskie Radio Gdańsk, Polska Agencja Prasowa, VIXON Media oraz Telewizja Republika.

Patronat nad programem objęli:
• Ministerstwo Obrony Narodowej
• Minister Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej
• Minister Jan Mosiński, Sekretarz Stanu
• Minister Marek Gróbarczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury
• Minister Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka

Ekipa organizująca Kampanie SŁUŻBY w Łebie oraz produkująca wejścia na żywo do TVP i Telewizji Republika.