Ćwiczenia symulujące zaginięcie

W sobotę 24.11.2018 grupa Szukamy i Ratujemy planuje przeprowadzenie ćwiczeń symulujących zaginięcie osoby w rejonie Wysocka Wielkiego. Ćwiczenia rozpoczną się około godziny 17:00 w najbliższą sobotę 24.11.2018 r.

Scenariusz zakłada, że starszy mężczyzna udaje się na spacer do pobliskiego lasu. Rodzina odbiera od bliskiego telefon z prośbą o pomoc, ponieważ nie wie gdzie się znajduje, ale idzie dalej. Po chwili jego telefon zostaje rozładowany. Jedyną informację jaką przekazał to, że widzi gwiazdy na niebie oraz szedł około pół godziny, w międzyczasie zgubił kurtkę w lesie. Ostatnia pozycja stacji BTS wskazuje, że ostatnie logowanie telefonu miało miejsce pomiędzy miejscowością Smardów, a Smardowskie Olendry.

Panująca temperatura zewnętrzna powoduje, że liczy się każda minuta. Od postępowania członków SiR, ich organizacji oraz zaplanowania poszukiwań będzie zależeć życie starszej osoby.

*** Ćwiczenia mogą zostać odwołane z powodu ogłoszenia prawdziwego alarmu. Za każdym razem będziemy zaznaczać, że są to [ĆWICZENIA]. ***