Numer alarmowy SiR! Statystyka czerwiec 2020r.

Numer alarmowy SiR !

Nasz telefon alarmowy 731 112 113 ciągle w gotowości. Ratownik dyżurny obsłużył 60 połączeń w czerwcu, gdzie większość stanowiły połączenia z policją.
W przeciągu ostatnich dni odebraliśmy 3 zgłoszenia dotyczące osób zaginionych z terenu centralnej i południowej części województwa Wielkopolskiego, z czego dwukrotnie zespoły były zawracane w trakcie wyjazdu.

Zaginiona autystyczna 9-letnia dziewczynka, 75-letni mężczyzna z demencją oraz dwójka dzieci w wieku 7 i 11 lat. Na szczęście wszystkie osoby zostały odnalezione – są całe i zdrowe, dzięki skutecznemu działaniu i współpracy służb ratowniczych.
Uwaga: numer jest przeznaczony do koordynacji działań ze służbą wiodąca w poszukiwaniach – Policją. W przypadku bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia – zadzwoń numer alarmowy 112.

Wszelkie działania wykonujemy na zasadach non-profit. Można nas wspierać poprzez portal zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/gkyzra

Działania SiR w miesiącu czerwiec 2020:

4 wyjazdy na akcje :
15.06 Jamnice, pow. Kaliski
19-22.06 Leszno
30.06 Wschowa
30.06 Oleśnica / Międzybórz / Kalisz

Odnalezione zostały dwie osoby.

W działania łącznie zaangażowanych było 26 ratowników i 12 pojazdów w tym Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań SiR-01, wóz operacyjny SiR-02 oraz quad.
Współpraca z Komendą Miejską Policji w Kaliszu, Komendą Miejską Policji W Lesznie , Komendą Powiatową Policji w Wschowie ( woj. Lubuskie).

Oprócz akcji członkowie GPR odbyli 3 treningi sekcji psów, Warsztaty z termo i noktowizji, szkolenie z ratownictwa wodnego na Krotoszyńskim basenie Wodnik oraz szkolenie z zachowań osób zaginionych ( lost person behavior).