Jesteśmy na Piaskach Szczygliczka

Inicjatywa ratowników Szukamy i Ratujemy na Piaskach Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.

Razem z Policja Ostrów Wielkopolski oraz dzięki CRK Zieleń i Rekreacja mogliśmy pojawić się nad zbiornikiem wodnym. To tutaj czas spędzają setki osób z całego regionu!

3 kilometry linii brzegowej, 750 metrów plaży oraz kilkanaście kilometrów tras rowerowych, ścieżek leśnych – dzięki mobilności możemy dotrzeć do poszkodowanych w kilka minut.

W trakcie patrolu spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami ludzi. Utworzyliśmy punkt pierwszej pomocy oraz pojawiliśmy się na plażach. Ratownicy posiadają defibrylator AED, sprzęt medyczny oraz sprzęt do ratownictwa wodnego.

W zespole są ratownicy przeszkoleni z użycia pojazdu ATV (quada), posiadający Kwalifikowaną Pierwszą Pomoc oraz potrafiący udzielić pomocy osobie tonącej z wykorzystaniem podręcznego sprzętu.

Naszym zadaniem jest udzielanie pierwszej pomocy oraz prowadzenie szeroko rozumianej profilaktyki (w tym dotyczącej zaginięć).

Ratownicy SiR uczestniczący w działaniach robią to z chęci pomocy innym, nie pobierając żadnego wynagrodzenia, działając na zasadach wolontariatu.