Główna Konferencja Planistyczna RENEGADE/SAREX-23

Dziś odbyła się główna konferencja planistyczna RENEGADE/SAREX-23

W dniu dzisiejszy za pośrednictwem systemu wideokonferencji VTC odbyła się główna konferencja planistyczna tegorocznej edycji ćwiczenia taktyczno – specjalnego RENEGADE/SAREX-23.

Ćwiczenia na terenie kraju rozpoczną się 17 maja 2023 i potrwają do 27 maja 2023 roku. Na terenie całego kraju odbędzie się 7 epizodów związanych z ratownictwem lotniczym i morskim oraz bezpieczeństwem w przestrzeni powietrznej. Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego.

Koordynatorem i współorganizatorem epizodu nr 3 jest nasza Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex. Po raz pierwszy w historii ćwiczeń, pozoracja katastrofy lotniczej odbędzie się na terenie zurbanizowanym w granicach Kalisz. Dopisz swoją historię.. W działaniach poszukiwawczo – ratowniczych i ratowniczych weźmie wiele służb m. in. Służba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ASAR, Wielkopolska Policja, Polska Policja, Państwowa Straż Pożarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Szpital Kalisz, Szpital Ostrów Wlkp, Straż Graniczna, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu (Zarządzanie Kryzysowe) Wojska Obrony Terytorialnej oraz Wojsko Polskie.

Za przygotowanie symulacji i pozorantów odpowiedzialna jest Akademia Kaliska (Wydział Ratownictwa Medycznego i Wydział Kosmetologii), Aeroklub Ostrowski oraz Szpital w Kępnie.

W tym dniu na ulicach miasta Kalisz, Kalisz, Poland będzie można spotkać wiele specjalistycznych pojazdów różnych służb oraz na niebie zobaczymy m.in. śmigłowce wojskowej służby ASAR i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Epizod w Kaliszu odbędzie sie w sobotę 20 maja 2023 roku.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Rzecznik Praw Dziecka

Rzecznik Praw Pacjenta

Jan Mosiński- Poseł na Sejm RP

Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ministerstwo Infrastruktury

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski

Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto

Wodna Służba Ratownicza

Telewizja Republika

tvp.info

TVP3 Regiony

Polska Agencja Prasowa

Programy telewizyjne Służby i Polska na Weekend

Brandbull Polska

Moose Productions

Mateusz Horyza – Adwokat

Uczelnia Łazarskiego

Luxury Car Rent

OSP Aleksandria

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Komenda Miejska Policji w Kaliszu