ppłk pil. rez. Mariusz Tracz – Sala. szef Służby ASAR naszym członkiem

Do naszego grona dołączyła kolejna ważna osoba, bez której nasza grupa Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex nie była by w tym miejscu, w którym jest.

ppłk pil. rez. Mariusz Tracz – Sala, można rzec jeden z największych specjalistów z dziedziny ratownictwa lotniczego, wieloletni szef Służba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ASAR w Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im gen. B. Kwiatkowskiego.

Ppłk pil. rez. Mariusz Tracz-Sala swoją karierę rozpoczął jako żołnierz zawodowej służby wojskowej w 1998 roku, obejmując stanowisko pilota w 45 Lotniczej Eskadrze Doświadczalnej. W 1999 roku objął stanowisko pilota oblatywacza w 23 Lotniczej Eskadrze Specjalnej w Dęblinie. W 2002 roku został starszym instruktorem w dęblińskim 1. Ośrodku Szkolenia Lotniczego. W 2005 roku dołączył do 1. Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, a trzy lata później objął stanowisko dowódcy załogi w 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. W 2013 roku został zastępcą dowódcy 2. GPR i szefem wyszkolenia, pełniąc tę funkcję do 2017 roku, kiedy to otrzymał awans na specjalistę oddziału w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. B. Kwiatkowskiego. Od 2018 roku pełnił funkcję specjalisty Wydziału Ratownictwa DO RSZ, a od 2020 roku, do stycznia 2023 roku był szefem Wydziału Ratownictwa DO RSZ.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto

Wodna Służba Ratownicza

Ministerstwo Obrony Narodowej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Ministerstwo Infrastruktury

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Jan Mosiński- Poseł na Sejm RP

Rzecznik Praw Dziecka

Brandbull Polska

Uczelnia Łazarskiego

Akademia Kaliska

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

Fundacja Proud of Polish Wings

Fundacja Maszerujemy

JetZone24

Fundacja ” Przyjaciel” im. Ireneusza Mowczana

tvp.info

TVP3 Regiony

Telewizja Republika

Programy telewizyjne Służby i Polska na Weekend

Moose Productions