List Ministra Obrony Narodowej do uczestników Akademii Ratowniczej SAREX 2026 – edycja główna Gorzyce
Z ogromną satysfakcją informujemy, że Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skierował oficjalny list do uczestników i organizatorów Akademii Ratowniczej SAREX, której edycja główna odbywa się w Gorzycach.
W swoim przesłaniu Minister podkreślił znaczenie Akademii SAREX jako wyjątkowego przedsięwzięcia edukacyjnego, szkoleniowego i operacyjnego, które realnie wpływa na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, rozwój kompetencji służb oraz budowanie świadomości społecznej w zakresie reagowania na sytuacje kryzysowe.
Minister wyraził również uznanie dla organizatorów za przygotowanie i realizację wydarzenia, wskazując, że inicjatywy takie jak SAREX wzmacniają odporność społeczną i przyczyniają się do skuteczniejszego działania służb ratowniczych oraz kryzysowych.
Dziękujemy za to wyróżnienie i wsparcie dla idei, która od lat łączy ratowników, służby mundurowe, wolontariuszy oraz wszystkich, którym bliskie jest bezpieczeństwo i pomoc drugiemu człowiekowi.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Władysław Kosiniak-Kamysz
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych
Służba Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego ASAR
Nocny Tropiciel – Renegade/Sarex
Akademia Ratownicza SAREX
Gorzyce
#SAREX2026#AkademiaRatowniczaSAREX#Gorzyce#BezpieczneWakacje#Ratownictwo#Bezpieczeństwo#MON#WładysławKosiniakKamysz