Rekrutacja 2021 – „Aby inni mogli przeżyć”

Jeżeli chcesz ratować życie osób zaginionych, lubisz aktywnie spędzać czas, nie straszne Ci są różne warunki pogodowe, umiesz pracować w zespole i masz dobrą kondycję fizyczną – zapraszamy.

Planowane terminy rekrutacji*:

  • 23.01.2021 – Ostrów Wielkopolski
  • 30.01.2021 – Gostyń
  • 13.02.2021 – Krotoszyn
  • 27.02.2021 – Kalisz
  • 13.03.2021 – Witkowo

Kim jesteśmy?
Jesteśmy ochotnikami, którzy są gotowi poświęcić swój czas, aby przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Jak szukamy zaginionych?
Wszystko zaczyna się od otrzymania informacji od policji, wtedy w zależności od okoliczności uruchamiamy alarm (SMS). Możesz udać się bezpośrednio na miejsce zdarzenia lub wyjechać jednym z naszych pojazdów. Na miejscu następuje podział funkcji, przydzielone zostają sektory do przeszukania.

Gdzie szukamy zaginionych?
Nasz obszar działania to teren województwa wielkopolskiego – część południowa, centralna.

Nie widzę mojej miejscowości na liście rekrutacji.
Jeżeli na liście nie widzisz swojej miejscowości możesz dołączyć do rekrutacji najbliższej Twojego miejsca zamieszkania.

Czy po otrzymaniu alarmu muszę jechać?
Nie, nie. Jesteśmy ochotnikami, działamy w wolnym czasie.

Jak zapisać się na rekrutację?
Wyślij SMS’a o treści „Rekrutacja” na nasz numer: 731 112 113 (stawka według cennika operatora). W ciągu 48 godzin zadzwonimy, aby przedstawić szczegóły.

Jak będzie wyglądać proces rekrutacji?
Spotkamy się w wyznaczonym miejscu, wypełnimy niezbędne dokumenty, a następnie rozpoczniemy rekrutację: do pokonania będzie 2-kilometrowa trasa w obszarze leśnym, a na końcu zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W ciągu 30 dni po zakończeniu rekrutacji otrzymasz informację zwrotną o przyjęciu w nasze szeregi. Kolejnym etapem będzie 6-miesięczny okres kandydacki – w tym czasie zapoznasz się z naszymi procedurami, zasadami bezpieczeństwa. Na ten czas w trakcie działań poszukiwawczo-ratowniczych zostanie Ci przydzielony ratownik SiR z doświadczeniem.

Kto może uczestniczyć w rekrutacji?
Osoby, które ukończyły 18 lat i nie przekroczyły 65 lat, bez przeciwskazań zdrowotnych.

Jakie koszty ponoszą członkowie Stowarzyszenia?
Miesięczna składka wynosi 10 zł – pokrywa koszty ubezpieczenia, działań statutowych Stowarzyszenia.

Organizujecie treningi, szkolenia?
Tak, nieustannie staramy się doskonalić, powiększać nasze umiejętności. Cyklicznie powtarzamy wewnętrzne szkolenia z: prowadzenia łączności, planistyki, profili osób zaginionych, nawigacji w terenie, obsługi kamery noktowizyjnej i termowizyjnej.

* Termin rekrutacji może ulec zmianie lub rekrutacja może zostać odwołana z przyczyn niezależnych/epidemiologicznych.Materiały dot. rekrutacji:

1.) Banner „Rekrutacja 2021”